18 stycznia, już po raz trzeci, na lubawskiej scenie wystąpił Teatr Muzyczny IWIA. Teatr Muzyczny IWIA jest teatrem bez własnej sceny, dzięki temu dociera do miejsc gdzie widowisko muzyczne, spektakl lub koncert jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem i aplauzem. Ich sceną jest każde miejsce, gdzie mogą realizować się artystycznie i występować przed publicznością.

Wszystkie scenariusze widowisk w nurcie operetki, musicalu, klasycznej opery lub piosenki retro, są autorskim dziełem Izabeli Witwickiej, pomysłodawczyni, założycielki teatru, reżysera, projektantka kostiumów, scenografii i odtwórczyni głównych ról.

Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury artyści zaprezentowali widzom operetkę pt. „Statek Casablanca”. Operetka “Statek Casablanca”, to opowieść o pięknym romansie z towarzyszącą mu intrygą i komizmem sytuacyjnym. W spektaklu nie brak zabawnych tekstów i nawiązań do kultowego filmu “Casablanca”. Uczestnicy rejsu są świadkami zaręczyn właściciela statku z piękną i tajemniczą kobietą. Jednym z przypadkowych gości jest również amerykański marynarz – dawna miłość naszej bohaterki. Nieoczekiwany rozwój wydarzeń śledzimy z zapartym tchem. To romans wymieszany z niezwykłą komedią romantyczną.Atmosfera widowiska “Statek Casablanca” nawiązuje do czasów klasyki czarno-białego kina, w której nie brakuje oszałamiających, pełnych kolorów kostiumów i efektów specjalnych.

Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki, Anna Hamryszak, Krzysztof Sojka
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka na podstawie scenariusza Sebastiana Dylnickiego
Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański
Choreografia: Katarzyna Gruca
Kostiumy i scenografia: IWIA Styl
Produkcja i realizacja: Grupa IWIA, IWIA Tech

LINK DO GALERI:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,B88BE65CE80BCC6B8A6F52D9B0F6FAACF195A89F

Znajdź nas na:     
Skip to content