3 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się XI Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej „Śpiewam, więc jestem”. Miejski Ośrodek Kultury reprezentowały siostry Hania i Julia Kamińskie (instruktor- Anna Lewicka). Jury wysoko oceniło nasze wokalistki i przyznało:

Hanna Kamińska – I miejsce w kat. kl. I-III

Julia Kamińska – III miejsce w kat. kl. IV-VI

W środę, 9 listopada 2022 roku, w Kinoteatrze Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XV Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym wzięło udział ponad 70 wykonawców, prezentujących bardzo wysoki poziom artystyczny. Na Festiwalu nie zabrakło również solistów z naszego Studia Wokalnego: Hani i Julii Kamińskich, Zofii Sieńskiej, Mai Kruszewskiej, Agaty Titz, Hanny Malinowskiej oraz Weroniki i Dominika Wyżlic.

Jury wysoko oceniło naszych solistów:

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce – Hanna Malinowska

Wyróżnienia:

Agata Titz oraz Dominik Wyżlic (instruktor Anna Lewicka)

Natomiast Nagrodę Gazety Nowomiejskiej wyśpiewała Maja Kruszewska (instruktor Halina Rynkowska).